Istnieje pewna cecha, która połączyć można by ze sobą sportowców i osoby pracujące w biurach, głównie w pozycji siedzącej. Ta cecha to schorzenia i wady układu ruchowego, które bezpośrednio przekładają się na dyskomfort i odczuwany ból mięśni, zarówno podczas spoczynku jak i poruszania się. Co za tym idzie? Coraz więcej z nas decyduje się na korzystanie z usług profesjonalnego masażu – zarówno sportowego jak i medycznego czy profilaktycznego. Jednak czym tak naprawdę zajmuje się technik masażysta, jakie kwalifikacje trzeba mieć, by wykonywać ten zawód i czy można zdobyć te kwalifikacje w szkole policealnej?

Czym zajmuje się masażysta?

Najprościej rzecz ujmując, do obowiązków masażysty należy podjęcie działań mających na celu zwalczanie problemów zdrowotnych lub poprawę jakości i komfortu życia i zdrowia swoich pacjentów. Osiągają oni pożądany cel poprzez wykonywania masażu poszczególnych części ciała, tam gdzie występuje przyczyna pojawiania się dyskomfortu.

Odpowiednio wykwalifikowany technik potrafi wykonać również wymagający masaż sportowy, pomagający mięśniom się zregenerować po intensywnym wysiłku fizycznym. Masażyści są kluczowymi postaciami w wielu dyscyplinach sportowych, w których zawodnicy spotykają się z dużym stopniem eksploatacji organizmu i częstych rozrywek.

Nie zapominajmy jednak, że masaż może być i powinien być przyjemny. Dlatego masażyści trudnią się również w wykonywaniu zabiegów relaksacyjnych, mających na celu odprężenie całego organizmu po trudnych i męczących dniach pracy.

Gdzie zdobyć kwalifikacje?

By zdobyć odpowiednie kwalifikacje, które uprawniałyby do wykonywania zawodu masażysty potrzeba czasu. Ile? Dwa lata. Dokładnie cztery semestry trwają zajęcia na kierunku Technik masażysta w naszej szkole policealnej. Stacjonarne zajęcia teoretyczne poparte intensywnymi i merytorycznymi praktykami, dają gwarancję posiadania odpowiednich i pożądanych umiejętności z zakresu masażu medycznego, sportowego, profilaktycznego czy kosmetycznego. Jedynie dwa lata dzielą Cię od podjęcia pracy w zawodzie masażysty i pomaganiu innym w radzeniu sobie ze schorzeniami układu ruchowego.

Czym się zająć po zdobyciu kwalifikacji?

Po ukończeniu nauki i uzyskaniu kwalifikacji technika masażysty, osoba taka ma kilka możliwości. Wówczas, absolwent może podjąć pracę w centrach sportowych czy klubach fitness. Może również zająć się masażem w salonach SPA lub gabinetach odnowy biologicznej. Może pracować jako członek zespołu rehabilitacyjnego bądź świadczyć usługi indywidualnie.

Jednym słowem, praca masażysty jest potrzebna wszędzie tam, gdzie ludzie zmagają się z problemami i bólami związanymi z układem ruchu.