Osocze Bogatopłytkowe (PRP)

NAZWA KURSU: Osocze Bogatopłytkowe (PRP)

CZAS SZKOLENIA: 8 h

CZAS TRWANIA SZKOLENIA: 1 dzień

ILOŚĆ MODELEK: 2

CENA SZKOLENIA: 1890 / 1690 dla naszych słuchaczy

SZKOLENIOWIEC: pielęgniarka – MONIKA PIASECKA

OPIS: Zabieg polega na pobraniu krwi własnej pacjenta poprzez specjalny zestaw do pobierania krwi bezpośrednio do specjalnych probówek, następnie probówki z zawartością krwi umieszcza się w specjalnej do tego celu wirówce laboratoryjnej i wiruje z odpowiednią prędkością i czasie. Płytki krwi zostają oddzielone od pozostałych składników, a następnie zagęszczone i zawieszone w osoczu krwi. Koncentrat bogatopłytkowy wraz z osoczem odciągany jest do strzykawki. Odpowiednio przygotowany preparat osocza bogatopłytkowego wstrzykuje się do skóry w wybrane miejsca z zastosowaniem techniki mezoterapii igłowej lub liniowo, wzdłuż zmarszczek i fałdów skóry, używając kremu znieczulającego dla pełnego komfortu pacjenta. W efekcie skóra się regeneruje, następuje poprawa jej elastyczności, gęstości i napięcia, natomiast fałdy i zmarszczki ulegają wygładzeniu. Skóra staje się lepiej ukrwiona i nawilżona, wyraźnie młodsza, a twarz nabiera blasku.

Program szkolenia

CZĘŚĆ TEORETYCZNA

 • Omówienie i prezentacja zabiegów

 • Obszary zabiegowe

 • Zasady BHP i sanepidu

 • Definicja Osocze bogatopłytkowe

 • Procedura otrzymywania osocza

 • Wskazania i przeciwwskazania do zabiegu

 • Preparaty i akcesoria używane w trakcie zabiegu

CZĘŚĆ PRAKTYCZNA

 • Przygotowanie stanowiska pracy

 • Rola Osocza w zabiegach regeneracyjnych i metody podania

 • Omówienie wywiadu z klientem, przygotowanie klientki do zabiegu i sposoby znieczulenia

 • Techniki iniekcyjne

 • Protokół zabiegowy, możliwe powikłania

 • Zalecenia pozabiegowe dla klienta

 • Ćwiczenia praktyczne na modelkach

*Warunkiem przystąpienia do szkolenia jest ukończenie szkolenia z mezoterapii igłowej.