Osocze Bogatopłytkowe (PRP)

NAZWA KURSU: Osocze Bogatopłytkowe (PRP)

CZAS SZKOLENIA: 8 h

CZAS TRWANIA SZKOLENIA: 1 dzień

CENA SZKOLENIA: 1890 / 1690 dla naszych słuchaczy

SZKOLENIOWIEC: pielęgniarka – MONIKA PIASECKA

OPIS: Zabieg polega na pobraniu krwi własnej pacjenta poprzez specjalny zestaw do pobierania krwi bezpośrednio do specjalnych probówek, następnie probówki z zawartością krwi umieszcza się w specjalnej do tego celu wirówce laboratoryjnej i wiruje z odpowiednią prędkością i czasie. Płytki krwi zostają oddzielone od pozostałych składników, a następnie zagęszczone i zawieszone w osoczu krwi. Koncentrat bogatopłytkowy wraz z osoczem odciągany jest do strzykawki. Odpowiednio przygotowany preparat osocza bogatopłytkowego wstrzykuje się do skóry w wybrane miejsca z zastosowaniem techniki mezoterapii igłowej lub liniowo, wzdłuż zmarszczek i fałdów skóry, używając kremu znieczulającego dla pełnego komfortu pacjenta. W efekcie skóra się regeneruje, następuje poprawa jej elastyczności, gęstości i napięcia, natomiast fałdy i zmarszczki ulegają wygładzeniu. Skóra staje się lepiej ukrwiona i nawilżona, wyraźnie młodsza, a twarz nabiera blasku.

• Omówienie i prezentacja zabiegów

• Obszary zabiegowe

• Zasady BHP i sanepidu

• Definicja Osocze bogatopłytkowe

• Procedura otrzymywania osocza

• Wskazania i przeciwwskazania do zabiegu

• Preparaty i akcesoria używane w trakcie zabiegu

• Przygotowanie stanowiska pracy

• Rola Osocza w zabiegach regeneracyjnych i metody podania

• Omówienie wywiadu z klientem, przygotowanie klientki do zabiegu i sposoby znieczulenia

• Techniki iniekcyjne

• Protokół zabiegowy, możliwe powikłania

• Zalecenia pozabiegowe dla klienta

• Ćwiczenia praktyczne na modelkach

*Warunkiem przystąpienia do szkolenia jest ukończenie szkolenia z mezoterapii igłowej.