Zastanawiasz się nad podjęciem pracy kosmetyczki, lecz nie posiadasz odpowiedniego przeszkolenia? Branża kosmetyczna to Twoja pasja, jednak przerwana edukacja i brak średniego wykształcenia bardzo mocno podkopują Twoje ambicje? W rzeczywistości sytuacja wcale nie musi być tak zła!

Wśród wielu ludzi utarło się przekonanie, że jedynie zdana z dobrym wynikiem matura pozwala zdobyć dobry zawód i jest gwarantem dobrze płatnej i renomowanej pracy. I choć egzamin dojrzałości jest istotnym elementem wykształcenia i czynnikiem warunkującym kontynuację edukacji na wyższych uczelniach, nie jest on niezbędny, by z powodzeniem wykonywać upragniony zawód. W szkołach policealnych nie jest wymagana matura, podstawą przyjęcia na kierunek kosmetyczny jest świadectwo ukończenia średniej szkoły.

Czym zajmuje się technik usług kosmetycznych?

Zawód kosmetyczki to profesja równie skomplikowana co pasjonująca. Jest to praca wymagająca od nas wielkiego zaangażowania merytorycznego, gdyż chodzi tu o bezpośredni kontakt z drugą osobą. Czym tak dokładnie zajmuje się kosmetyczka? Osoba na tym stanowisku podejmuje działania, których celem jest leczenie zaburzeń skórnych, pielęgnację skóry oraz dbałość o jej kondycję zdrowotną. Działanie takiej osoby obejmuje szeroki zakres obowiązków, od konsultacji dotyczących codziennego trybu życia i odżywiania się, poprzez rekomendację preparatów kosmetycznych aż po bezpośrednią pielęgnację skóry klienta.

Czy bez matury można zostać kosmetyczką?

Odpowiedź na to pytanie jest jednoznaczna – oczywiście, że tak! W naszej szkole policealnej można podjąć naukę na kierunku Technika usług kosmetycznych nie zdając wcześniej egzaminu dojrzałości. Jeśli więc z jakiegoś powodu nie udało Ci się pozytywnie zaliczyć egzaminu maturalnego, nie stanowi to przeszkody w tym, by podjąć naukę i realizować się w swoim wymarzonym kierunku.

Policealne studium na kierunku Technika usług kosmetycznych to świetna okazja, by zdobyć wymaganą w tym zawodzie wiedzę i nabyć umiejętności, pozwalających na rzetelne wykonywanie zawodu kosmetyczki. Dlatego jeśli jeszcze zastanawiasz się, czy brak matury przekreśla Twoje szanse na kwalifikacje zawodowe w tym kierunku wiec, że u nas jej nie potrzebujesz.

Jak to zrobić?

By zacząć naukę, która pozwoli nam na wykonywanie zawodu kosmetyczki, wystarczy zapisać się osobiście lub poprzez stronę internetową. Zajęcia odbywają się w trybie zaocznym, tak by nie przeszkodzić Ci w Twoich codziennych obowiązkach, bądź dziennym jeśli taki tryb kształcenia jest dla Ciebie wygodniejszy. Po czterech semestrach teoretycznej i praktycznej nauki, otrzymuje się świadectwo potwierdzające ukończenie szkoły policealnej oraz dyplom potwierdzający uzyskaną kwalifikację uprawniającą do wykonywania zawodu kosmetyczki (egzamin państwowy – zawodowy).