Jak w ogóle zostać technikiem usług kosmetycznych?

W celu uzyskania kwalifikacji zawodowych w obrębie usług kosmetycznych należy ukończyć naukę na kierunku związanym z tą działalnością. W naszej szkole można skorzystać z oferty kierunku technik usług kosmetycznych, który kompleksowo przygotowuje do pracy w tej dziedzinie. W prosty sposób można rozpocząć naukę i w krótkim czasie móc świadczyć usługi z szeroko pojętego zakresu usług kosmetycznych. W celu przyjęcia do szkoły wystarczy wypełnić formularz na stronie internetowej i czekać na odpowiedź. Zajęcia odbywają się w trybie zaocznym, a do wyboru są dwa systemy. Jest to niewątpliwie istotną zaletą, ponieważ każdy może dostosować tryb nauki do własnych potrzeb i preferencji. Można wybrać naukę weekendową jak i dzienną. Kształcenie teoretyczne i praktyczne odbywa się przez 700 godzin lekcyjnych.

Kwalifikacje absolwentów oraz miejsca, w których mogą pracować po ukończeniu nauki

W celu ukończenia nauki na kierunku technik usług kosmetycznych należy zdać pozytywnie dwa egzaminy kwalifikacyjne (AU.61. oraz AU.62.) egzamin zawodowy odbywający się pod koniec czwartego semestru. Egzamin ten składa się z części teoretycznej i praktycznej. Absolwenci otrzymują dyplom z tytułem technika usług kosmetycznych w języku polskim oraz suplement Europass w języku angielskim. Dokumenty te potwierdzają nabycie kwalifikacji w wielu obszarach. Należą do nich między innymi wykonywanie manicure i pedicure, przeprowadzanie masaży twarzy, szyi i dekoltu, zastosowanie różnego rodzaju masek kosmetycznych. Do tego dochodzą również farbowania, korygowania kształtu brwi, korzystanie z środków odżywczych i regeneracyjnych do pielęgnacji skóry głowy i włosów czy diagnozy różnego rodzaju. Tak szerokie kwalifikacje pozwalają na podjęcie pracy w wielu miejscach. Technik usług kosmetycznych znajdzie pracę w salonach kosmetycznych, firmach kosmetycznych czy gabinetach odnowy biologicznej. Do tego nic nie stoi na przeszkodzie aby założyć własną działalność gospodarczą powiązaną z usługami kosmetycznymi.

Dodatkowe drogi rozwoju

Rynek kosmetyczny jest jednym z najbardziej rozwijających się i dynamicznych zarówno w Polsce jak i na świecie. Wszelkiego rodzaju usługi kosmetyczne są często używane przez wielu ludzi i niezwykle chętnie korzystają oni z różnego rodzaju zabiegów. Z tego powodu należy ciągle dbać o rozwój aby utrzymać się na rynku i utrzymać przy sobie klientów. Z tego powodu kosmetycznaszkola.pl oferuje bogatą ofertę dodatkowych szkoleń, które wzbogacają umiejętności. Po ukończeniu szkolenia otrzymuje się stosowny certyfikat. Warto zapoznać się z bogatą ofertą szkoły.