Profesjonalne przygotowanie do zawodu w krótkim czasie

Kosmetycznaszkola.pl to oddział szkoły Edukacja4u, które posiadają niezwykle bogatą i zróżnicowaną ofertę kierunków policealnych. Nauka na kierunki wizaż i stylizacja jest doskonałym rozwiązaniem, głównie dla kobiet, które pasjonują się w kosmetyce, makijażu czy fryzjerstwie. Wizaż i stylizacja to nie tylko wykonywanie makijażu różnego typu, ale również dobór strojów i biżuterii, stylizacja fryzur, rozpoznawanie typu urody i cery, analiza kolorystyczna, identyfikowanie wad skóry i twarzy. Na tym kierunku rozwijane są przede wszystkim kreatywność, bujna wyobraźnia, zdolności manualne, umiejętności abstrakcyjnego myślenia oraz poczucie estetyki i znajomość mody oraz aktualnie panujących trendów. Ogromną zaletą kierunku wizaż i stylizacja jest fakt, że w przeciągu roku uczniowie zyskują odpowiednie kwalifikacje i są profesjonalnie przygotowani do znalezienia pracy w tym zawodzie lub nawet założenie własnej działalności gospodarczej w tym obszarze. Każdy absolwent otrzymuje zaświadczenie o ukończenia kursu II stopnia na druku ministerialnym z informacją o ilości godzin z każdego przedmiotu. Łącznie do zrealizowania jest 180 godzin.

Jak wygląda nauka, rekrutacja i opłaty?

Aby rozpocząć naukę w Kosmetycznaszkola na kierunku wizaż i stylizacja wystarczy dowód osobisty i wypełnione podanie o przyjęcie. Nauka jest odpłatna, jednak czesne są bardzo atrakcyjne. Nauka realizowana jest głównie na zajęciach praktycznych, ponieważ to one najlepiej przygotowują do wykonywania zawodu na profesjonalnym poziomie. Przedmioty jakich można się spodziewać to między innymi: analiza kolorystyczna, stylizacja, metody aplikacji rzęs, różne techniki makijażu okolicznościowego czy elementy charakteryzacji. W naszej szkole zajęcia odbywają się w profesjonalnych pracowniach do makijaży. Dzięki temu warunki do nauki są na najwyższym poziomie. Z tego powodu jesteśmy w stanie kształcić przyszłe wizażystki i stylistki, które bez problemów poradzą sobie w zawodzie. Nauka odbywa się w trybie zaocznym, w weekendy lub popołudniami, więc bez problemów można połączyć rozwój z pracą czy życiem osobistym.

Co otrzymuje się po zakończeniu nauki?

Po ukończeniu dwóch semestrów nauki i pozytywnym zaliczeniu egzaminu kwalifikacyjnego, absolwenci otrzymują odpowiednie zaświadczenie. Dokument ten uprawnia do wykonywania zawodu wizażystki i stylistki, a także do świadczenia usług w tym zakresie. Po nauce na tym kierunku bez problemu można znaleźć zatrudnienie w takich miejscach jak salony kosmetyczne, studia urody, firmy kosmetyczne, agencje reklamowe, przy sesjach i pokazach mody. Dzięki temu znalezienie pracy będzie banalnie proste.