Perspektywiczny kierunek dla każdego

Kierunek kosmetyka w naszej szkole stwarza wiele perspektyw zawodowych. Po ukończeniu nauki w Kosmetycznej Szkole, na którą składa się około 700 godzin praktyki i teorii, każdy absolwent otrzymuje dyplom z tytułem technika usług kosmetycznych. Taki dokument uprawnia do wykonywania zawodu kosmetyczki. Warunkiem zdobycia go jest pozytywne zaliczenie egzaminu zawodowego składającego się z części pisemnej i praktycznej. Istotną zaletą dyplomu jest również jego angielska wersja Europass, która potwierdza nabyte kwalifikacje i upoważnia do pracy za granicą. Absolwenci mogą znaleźć zatrudnienie w atrakcyjnych miejscach takich jak:

 • Salony kosmetyczne
 • Gabinety odnowy biologicznej i SPA
 • Fitness kluby
 • Firmy kosmetyczne
 • Studia makijażu
 • Teatry oraz plany filmowe, reklamowe i zdjęciowe
 • Firmy szkoleniowe

Dodatkowo w naszej szkole kształcimy przyszłych przedsiębiorców, ponieważ mocno stawiamy na samodzielność naszych uczniów.

Dlaczego oferta naszej placówki jest tak atrakcyjna?

Przede wszystkim, ucząc się w naszej szkole, każdy zostaje kompleksowo przygotowany do wykonywania zawodu kosmetyczki. Zapewniamy wykształcenie z zakresu anatomii i dermatologii w diagnostyce kosmetycznej. Nasi absolwenci mają również wiedzę dotyczącą fizykoterapii i preparatyki kosmetycznej w różnego rodzaju zabiegach kosmetycznych. Podstawowymi usługami każdej kosmetyczki są zabiegi pielęgnacyjne i wykonywanie makijażu. W naszej placówce przeprowadzamy również zajęcia z tych dziedzin kosmetyki. Poza tym, uczniowie nabywają wiedzę z zakresu podstaw anatomii i dermatologii, a także ćwiczą w praktyce zabiegi pielęgnacyjne. Dzięki są profesjonalnie przygotowani do wykonywania swojego zawodu w przyszłośći. Najważniejsze, aby wiedzę teoretyczną przekuć w praktykę, co jest naszym priorytetem. Nasze lekcje są ciekawe i zróżnicowane. Kosmetyczna Szkoła to nie placówka, w której trzeba wyuczyć się na pamięć nudnych formułek! Zajęcia praktyczne odbywają się w profesjonalnie wyposażonych salach co sprawia, że są one bardzo interesujące. Dodatkowo w naszej ofercie posiadamy wiele kursów dodatkowych. Szkolenia te pozwalają poszerzyć jeszcze bardziej swoje kompetencje zawodowe. Można rozwinąć się i wzbogacić swoje umiejętności w takich dziedzinach jak

 • Lifting i botox rzęs
 • Makijaż okazjonalny i ślubny
 • Stylizacja paznokci różnymi metodami
 • Manicure japoński

Zarobki w zawodzie kosmetyczki

Dziedzina kosmetyki stwarza świetne perspektywy. Po zakończeniu nauki w naszej szkole można znaleźć zatrudnienie w wielu atrakcyjnych miejscach pracy, a warunki w tej branży są na prawdę świetne. Przeciętne zarobki kosmetyczki wynoszą około 3500 złotych brutto. Jednak dzięki rozwojowi swoich umiejętności i sumienności można osiągnąć wpływy w wysokości nawet 6500 złotych miesięcznie. Dodatkowo kosmetyczki mogą liczyć na wiele benefitów takich jak prywatna opieka medyczna, służbowy telefon, ubezpieczenie na życie czy liczne premie. Na prawdę warto rozpocząć naukę na kierunku kosmetyka.