Profesjonalne przygotowanie do wykonywanego zawodu

Szkoła Kosmetyczna jest częścią zespołu szkół Edukacja4U, która specjalizuje się w kształceniu masażystów, wizażystów i kosmetyczek. Profesjonalizm, wykwalifikowana kadra pedagogiczna, indywidualne podejście do każdego klienta oraz kompleksowo wyposażone pracownie. To wszystko składa się na niezwykle efektywny sposób nauki i skuteczne metody przekazywania wiedzy. Jakość kształcenia stoi na najwyższym poziomie dlatego Edukacja4U otworzyła specjalną, osobną jednostkę, która specjalizuje się w kształceniu wizażystów, masażystów i kosmetyczek. To jedne z najpopularniejszych kierunków i z tego powodu wybrano najlepszych specjalistów, którzy będą przekazywać wiedzę ambitnym uczniom.

Jak wygląda proces nauki na kierunkach masaż, wizaż i kosmetyka?

Przede wszystkim nauka odbywa się w trybie zaocznym jednak do wyboru jest system weekendowy (sobota i niedziela) lub dzienny (dwa dni w tygodniu od 9 do 15). Wszystkie zajęcia odbywają się w profesjonalnie przygotowanych salach i pracowniach, które imitują prawdziwe warunki pracy. Dodatkowo uczniowie przechodzą praktyki zawodowe, a absolutnym priorytetem KosmetycznejSzkoly jest nauczenie każdego umiejętnego wdrażania teorii w praktykę. Nauka na każdym kierunku kończy się egzaminami zawodowymi, które uprawniają absolwentów do wykonywania zawodu.

Kierunek technik usług kosmetycznych charakteryzuje się kształceniem teoretyczne i praktyczne obejmujące w sumie około 700 godzin nauki przedmiotów takich jak anatomia i dermatologia w diagnostyce kosmetycznej; fizykoterapia i preparatyka kosmetyczna; wykonywanie makijażu twarzy; wykonywanie zabiegów pielęgnacyjnych ciała, dłoni, stóp, oczu i ich oprawy, oraz wiele innych. Edukację kończy jeden egzamin zawodowy w formie pisemnej oraz praktycznej, który odbywa się po ukończeniu całego cyklu nauki. Oferujemy również szkolenia dodatkowe takie jak przedłużanie i zagęszczanie rzęs, lifting i botox rzęs, makijaż ślubny, okazjonalny, stylizacja paznokci i manicure.

Kierunek technik masażysta to między innymi ponad 1200 godzin zajęć teoretycznych i praktycznych, a przedmioty jakich należy się spodziewać to między innymi: podstawy masażu; podstawy masażu w medycynie; wykonywanie masażu prozdrowotnego, masażu w sporcie i masażu w medycynie. Zaliczenie jednego egzaminu zawodowego, którego gwarantuje otrzymanie dyplomu technika masażysty.

Na kierunku wizaż i stylizacja uczniowie mogą spodziewać się między innymi prawie 200 godzin lekcyjnych, które obejmują przedmioty, takie jak: analiza kolorystyczna, stylizacja, pracownia makijażu, techniki makijażu czy elementy charakteryzacji. Po pozytywnym zaliczeniu egzaminu praktycznego wydajemy certyfikat potwierdzający nabycie tych umiejętności.