Zapewnij bezpieczeństwo swoim klientom!

Gabinet kosmetyczny to miejsce, które oprócz świadczenia usług pielęgnacyjno-upiększających powinno przede wszystkim zapewnić bezpieczeństwo swoim klientom! Niezależnie od wykonywanego zabiegu dezynfekcja i sterylizacja to podstawowe procesy, jakie powinno przeprowadzać się w takim środowisku pracy. Bez tego nie ma mowy o profesjonalnie prowadzonym gabinecie kosmetycznym!

Bezpieczeństwo i porządek otoczenia, w jakim wykonujemy swoje obowiązki zawodowe ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie także poza miejscem pracy, szczególnie jeśli wykonujemy zawód medyczny lub związany z narażeniem na czynniki zakaźne.

Wiedza dotycząca procesów dezynfekcji i sterylizacji jest niezbędna podczas pracy w miejscach takich jak:

  • gabinety kosmetyczne i fryzjerskie
  • salony tatuażu i makijażu permanentnego
  • szpitale
  • przychodnie
  • gabinety stomatologiczne

Dezynfekcja i sterylizacja zapewnia obustronne bezpieczeństwo: zarówno osobie świadczącej daną usługę jak i klientowi/pacjentowi w trakcie wykonywania zabiegu.

Dezynfekcja i sterylizacja to nie to samo!

Niestety dla wielu osób wciąż dezynfekcja i sterylizacja to te same procesy co jest ogromnym błędem!

Dezynfekcja inaczej nazywana odkażaniem jest to proces niszczący drobnoustroje, ich formy wegetatywne, ale nie zawsze usuwa formy przetrwalnikowe, w efekcie niemożliwe jest uzyskanie materiału jałowego.

Sterylizacja zamiennie nazywana wyjaławianiem jest procesem całkowitego usunięcia mikroorganizmów i wszystkich ich form, zarówno wegetatywnych, przetrwalnikowych jak i zarodnikowych. Prawidłowo wykonana sterylizacja pozwala na otrzymanie materiału jałowego, sterylnego.

Nowy kierunek nauczania w Edukacja 4u!

Technik sterylizacji medycznej to stosunkowo nowy zawód medyczny, który idealnie wpasuje się w pracę kosmetyczki. Powstał on na wniosek środowiska zajmującego się wytwarzaniem sterylnych wyrobów medycznych w warunkach ochrony zdrowia. Do najważniejszych celów pracy technika sterylizacji medycznej zaliczymy zapewnienie odpowiedniej czystości mikrobiologicznej sprzętu używanego do diagnozowania i leczenia.

Zdobądź niezbędną wiedzę całkowicie bezpłatnie w 1 rok!

Zapewnij bezpieczeństwo sobie i swoim klientom!