Krótko o techniku masażyście

Technik masażysta jest coraz popularniejszym kierunkiem wśród młodych ludzi. Specjaliści wykwalifikowani w tej dziedzinie mogą świadczyć usługi w wielu miejscach. Masaże są coraz częściej wykorzystywane jako forma relaksu czy rehabilitacji. Wielu ludzi korzysta z usług masażystów i są oni niezwykle potrzebni na rynku pracy. Masaże profilaktyczne, sportowe, lecznicze czy kosmetyczne. Jest tego sporo dlatego potrzebni są wykwalifikowani specjaliści w tej dziedzinie. Z tego powodu nasza szkoła przygotowała kierunek, który kompleksowo i profesjonalnie przygotuje do pracy w tym zawodzie.

Technik masażysta – jakie przedmioty obowiązują na kierunku?

Decydując się na naukę w kosmetycznaszkola.pl każdy zostanie profesjonalnie przygotowany do pracy jako masażysta. Uczniowie kształcą się na wielu płaszczyznach, co pozwala na kompleksowe przygotowanie do zawodu. Na kierunku technik masażysta obowiązują przedmioty ściśle związane z tą aktywnością jak masaż w medycynie, prozdrowotny czy sportowy. Kształcenie teoretyczne oraz praktyczne to ponad 1200 godzin lekcyjnych, na których zostają profesjonalnie przeszkoleni i przygotowani do zawodu. Nauka odbywa się w trybie stacjonarnym. Tygodniowo 19 godzin lekcyjnych. Niewątpliwą zaletą tej szkoły jest możliwość wyboru systemu, w jakim preferuje się nauczanie. Można uczęszczać na zajęcia weekendowo (w piątki od 15 do 20, soboty i niedziele od 9 do 15) lub dziennie (trzy dowolne dni w tygodniu od 9 do 15).

Co otrzymuje się po ukończeniu nauki?

Kończąc naukę na kierunku technik masażysta w naszej szkole trzeba przygotować się na odbycie egzaminu zawodowego. Odbywa się on pod koniec czwartego semestru i składa się z części teoretycznej i praktycznej. Po pozytywnym ukończeniu, absolwenci otrzymują dyplom w języku polskim oraz Europass w języku angielskim. Dokumenty te potwierdzają zdobyte kwalifikacje w tym zawodzie. Absolwenci mogą pracować w zakładach rehabilitacyjnych, ośrodkach SPA, sanatoriach, uzdrowiskach, ośrodkach pomocy społecznej, hotelach, gabinetach odnowy biologicznej oraz w wielu innych miejscach. Kwalifikacje do wykonywania masażu sportowego, medycznego, profilaktycznego czy kosmetycznego otwierają wiele drzwi w ścieżce kariery. Poza tym nic nie stoi na przeszkodzie, aby absolwent naszej szkoły założył własną działalność, gdzie będzie świadczył usługi z zakresu masaży.