Różne umiejętności na różnych kierunkach – wizaż, kosmetyka i masaż

Dzięki nauce w Kosmetycznej Szkole każdy może zyskać wiele przydatnych i praktycznych umiejętności, które będą niezbędne w miejscu pracy. Kosmetyczna Szkoła proponuje naukę na trzech kierunkach: wizaż, kosmetyka i masaż. Na każdej z tych specjalizacji uczniowie zyskują inne umiejętności i kwalifikacje. Nauka w Szkole Kosmetycznej jest doskonałym pomysłem i rozwiązaniem na poszerzenie swoich kompetencji zawodowych. Po ukończeniu każdego kierunku wystawiany zostaje certyfikat ukończenia danej specjalizacji, przeprowadzane są egzaminy kwalifikacyjne i umiejętności oraz wiedza ucznia są dobitnie sprawdzane. Po odbyciu takiego przeszkolenia umiejętności stają się o wiele wyższe, a dzięki temu usługi świadczone przez absolwenta Kosmetycznej Szkoły są na jeszcze większym poziomie. Wykonywane masaże, usługi kosmetyczne czy wszelkiego rodzaju działania związane z wizażem są o wiele bardziej profesjonalne i lepsze jakościowo.

Jakie umiejętności i kwalifikacje zdobywa się podczas nauki w Kosmetycznej Szkole?

Przede wszystkim wszystko zależy od wybranego kierunku. Nauczyciele w Kosmetycznej Szkole są profesjonalnie przygotowani, przez co wiedza przekazywana przez nich jest podana w przystępny i łatwy do zrozumienia sposób. Jednak największy nacisk kładziony jest na umiejętności praktyczne, więc to właśnie w tym aspekcie nastąpi największy rozwój każdego praktykanta. Na kierunku technik usług kosmetycznych należy pozytywnie zaliczyć dwa egzaminy kwalifikacyjne, po czym można liczyć na otrzymanie dyplomu i certyfikatu. Umiejętności nabyte w czasie nauki pozwalają między innymi na:

 • Wykonywanie farbowania henną
 • Korygowanie kształtu brwi
 • Wykonywanie masażu szyi, twarzy czy dekoltu
 • Robienie manicure i pedicure
 • Wykonywanie zabiegów pielęgnacyjnych zapobiegających rozstępom
 • Zastosowanie różnego rodzaju masek kosmetycznych

Wybierając się na kierunek masaż, każdy powinien zaliczyć jeden egzamin kwalifikacyjny, po którego ukończeniu otrzymuje się również dyplom i certyfikat. Absolwent tego kierunku zyskuje takie umiejętności jak:

 • Wykonywanie masażu medycznego, masażu sportowego, masażu kosmetycznego i profilaktycznego
 • Prowadzenie działalności profilaktycznej z zakresu prozdrowotnego

Decydując się na kierunek wizaż i stylizacja należy zaliczyć pozytywnie egzamin kwalifikacyjny, który wykonany jest w formie sesji zdjęciowej. Nabyte umiejętności na tym kierunku to między innymi:

 • Stylizacja fryzur
 • Wykonywanie makijażu różnego rodzaju i typu
 • Analiza kolorystyczna i rozpoznawanie typu cery i urody
 • Dobór strojów, fryzur, kreacji i kolorystyki

Profesjonalne i kompleksowe przygotowanie tylko w Szkole Kosmetycznej

Decydując się na naukę w Kosmetycznej Szkole każdy może być spokojny o nabyte umiejętności i kwalifikacje. Przygotowujemy w profesjonalny i kompleksowy sposób. Dodatkowo po ukończeniu podstawowego kierunku można się dokształcić na dodatkowych kursach i szkoleniach. Z tego powodu Kosmetyczna Szkoła jest bez wątpienia najlepszym wyborem do nauki i poszerzania swoich kompetencji zawodowych.